ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА ЦАРИЧАНСЬКОЇ ОТГ. НАВЧАЄМО І ВИХОВУЄМО РАЗОМ.

З 15 по 25 травня в дошкільних та загальноосвітніх закладах Царичанської ОТГ за участю фахівців інклюзивно - ресурсного центру та батьків відбулися підсумкові засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються на інклюзивній формі навчання.
Відповідно до порядку денного були розглянуті питання про динаміку розвитку, результати навчальних досягнень, психолого-педагогічного супроводу та корекційно-розвиткової роботи дітей з особливими освітніми потребами.
Учителі ,асистенти вчителів та корекційні педагоги всіх закладів освіти продемонстрували на засіданнях професіоналізм, високий методичний та теоретичний рівень знань з питань інклюзивного навчання та практичний досвід роботи з дітьми з особливими потребами. «Урок ефективний тоді, коли дитині з ООП комфортно, вона не відчуває своєї “інакшості”, а вчитель зробив все можливе, щоб дитина засвоїла тему уроку»-зауважила одна із асистентів вчителів.
Варто відзначити,що майже всі діти з ООП мають позитивну динаміку в розвитку завдяки інклюзивній формі навчання, а пʼятеро дітей з початкових класів Царичанського, Бабайківського ліцеїв, дошкільних закладів «Берізка», «Вишенька» зуміли подолати освітні труднощі і в подальшому будуть навчатися за загальноосвітніми навчальними програмами.
Всі діти перших класів, навіть з тяжкими труднощами у навчанні, навчилися читати ,писати, рахувати, знайшли друзів та отримали безліч знань, умінь та корисних життєвих навичок.
Найвищою нагородою за роботу команд супроводу є сяючі очі батьків,які радіють успіхам своїх дітей , педагогів, які відчувають велику гордість за своїх вихованців і, звичайно, самих дітей, які мають змогу жити з рідними, спілкуватися з друзями та однолітками та навчаються відповідно до своїх можливостей.
Щирі слова вдячності всім закладам освіти за тісну співпрацю з ІРЦ та сприяння у розвитку інклюзивної освіти .









spacer

 До Дня матері.

Вироби для мами своїми руками .
Не всі вміють висловлювати почуття любові словами. Для того, аби матуся відчула щиру любов, діти створили поробки своїми руками, які допомогли висловити почуття любові до мами.
Віримо, що цей подарунок зробить будь-яку маму по-справжньому щасливою!







spacer

 Ми завжди певним чином реагуємо на все, що нас оточує і на те, що ми робимо самі. Ці переживання можуть бути як позитивними, так і негативними. В основі душевного переживання людини лежать емоції, які й визначають її самопочуття. Отже стан психічного благополуччя і, навпаки, психічного розладу будь-кого з нас залежить від тих емоцій, які ми відчуваємо в різні моменти свого життя.

До позитивних емоцій належать радість, впевненість, задоволення, рішучість, захоплення, спокій тощо).
Негативні емоції - страх, злість, смуток, розпач, зневіра тощо - спричиняють різні захворювання. Ці емоції небезпечні для здоров'я.
Життя складне, але важливо вміти керувати своїми емоціями, вміти налаштовувати себе на позитивний лад, щоб кожен день відчувати гарний настрій. Потрібно вміти бачити щось приємне у кожному моменті життя і сподіватися, що все буде добре.
Про емоції, та як з ними потоваришувати, як запобігти емоційному вигоранню в повсякденному житті, як підвищити свій ресурс, і йшла мова на тренінгу, який провела для батьків особливих діток практичний психолог інклюзивно-ресурсного центру Субботіна Інна Сергіївна.
Найкращою оцінкою роботи психолога були позитивні емоції та усмішки учасників тренінгу.







spacer